Akumuliatoriaus parinkimas pagal automobilį

Taigi kaip išsirinkti akumuliatorių pagal automobilio modelį?

Tikriausiai dauguma pagalvojate, kaip neapsirikti pačiam renkantis akumuliatorių ar nebūti apgautiems turgaus „profesionalų“. Galite būti ramūs ir išsirinkti akumuliatorių patys – nes tai labai paprasta. Pateikiu trumpą ir aiškų vadovą, kaip išsirinkti tinkamą akumuliatorių pagal automobilį ir kaip neapsigauti.

1. Paprasčiausias būdas pasirinkti e-parduotuvėje automobilio modelį (tiksliai pagal technikinio pasą. Iššoka galimos skirtingų prekių grupės, tuomet pasirinkti –> akumuliatorius. Štai ir viskas, matote pasirinktam automobiliui tinkamus variantus. Belieka nuspręsti kokio gamintojo ir kokia kaina ketinate pirkti.

2. Gamintojas VARTA internetinėje platybėje pateikia katalogą http://www.varta-automotive.com/en-gb/search-batteries , pagal kurį galite išsirinkti tinkamą VARTA gamintojo akumuliatorių automobiliui. Be to tai gali pasitarnauti nustatymui kokio galingumo-charakteristikų akumuliatoriaus reikia – nebūtinai VARTA gamintojo (svarbu atkreipti dėmesį kokios talpos Ah ir startinės srovės EN rekomenduoja). Varta Silver linijos žemesnės talpos akumuliatoriai pasižymi didesne startine srove nei kitų gamintojų (dėl sidabro technologijos). Tai leidžia akumuliatoriui greičiau atsistatyti po užvedimo sunaudotos energijos (standartiniam akumuliatoriui atsistatyri reikia ~20min, silver technologijos akumuliatoriui ~10min laikyti užvestą automobilį). Režime namai-darbas geriausiai tinka sidabro (silver) technologijos akumuliatoriai, tačiau jie yra jautresni iškrovoms nei standartiniai akumuliatoriai.

3. Kodėl neverta rinktis pagal seną akumuliatorių?

Dauguma automobilių pardavėjų prieš parduodami pakeičia akumuliatorius į „tam kartui“ tinkančius ir silpnesnius ar žymiai galingesnius (kurie garantuos automobilio užvedimą bent jau kelis kartus), todėl vadovaudamiesi tik pagal „seno ir tinkamo“ akumuliatoriaus charakteristikas ir įsigyje netinkamą akumuliatorių priekaištus galėsite sakyti tik sau. Nustatyti, jog įdėtas ne toks akumuliatorius galima pagal dežutės ir akumuliatoriaus proporcijas (yra vietos įdėti 2 tokius akumuliatorius ar pan.).

4. Kodėl rekomenduojami keli skirtingų charakteristikų akumuliatoriai?

Pasitaiko atvejų, jog bandant įdėti tinkamą akumuliatorių neužtenka vietos ir atvirkščiai – jos lieka, visa tai priklauso nuo automobilio pagaminimo šalies ir rekomendacijų tos šalies klimatui (nes perkate kitoje šalyje gamintą automobilį su kitokiu klimatu). Todėl nenustebkite, jog gamintojai rekomenduoja akumuliatorių tam pačiam automobiliui kaip pvz. nuo 60Ah iki 100Ah, nes šilto klimato šalyje reikia silpnesnio akumuliatoriaus ir atvirkščiai. Tačiau nereikia skubėti įsigijus automobilį iš „šiltesnei rinkai“ skirto dėti akumuliatoriaus „šaltai rinkai“ (Lietuva ir pan. klimato šalys), nes generatoriaus krovimo galia paskaičiuota įkrauti būtent silpnesnį akumuliatorių, ko pasekoje įdėjus galingesnį – jo neįkraus iki galo ir vargu ar atlaikys garantinius 2 metus. Jei Jums atrodo, kad akumuliatorius per silpnas, bet akumuliatoriaus dėžutė automobilyje kaip tik tinka tik tokiam akumuliatoriui – tokį ir reikia dėti naują.

Suteikiamos garantijos:

COMLINE – 2 metai

AUTOPART – 2 metai

VARTA – 2 metai

BAREN – 3 metai

ENERGIZER – 2 metai

CENTRA – 2 metai

Meniu