DPF filtro valymas, keitimas ar išpjovimas?

Suodžių filtras (DPF) – įrenginys automobilio išmetimo sistemoje, skirtas išvalyti dyzelinio automobilio išmetamųjų dujų kietasias daleles ir suodžius, pelenus. Deja suodžiai po truputį kaupiasis filtro viduje, ko pasekoje jis užsikiša. Dažnu atveju jis gali būti išvalomas (ar bent dalinai pravalomas) naudojant aktyvią regeneraciją, naudojant tam tikras chemines priemones ar valomas mechaniškai.

Aktyvi regeneracija

Jei prietaisų skydelyje užsidegė DPF filtro lemputė – jis yra ties pavojingo lygio užsikimšimo riba. Pamačius šią lemputę užsidegusią – reikia nedelsiant reaguoti ir imtis veiksmų. DPF sistemos sugeba pačios išsivalyti naudojant išmetamųjų dujų srautą, tačiau tai veikia tik kuomet išmetamosios dujos yra karštos ilgą laiką. Iš esmės DPF filtras nuolat valomas pasyviuoju būdu. Deja pasyvusis valymas neveikia jei važiuojate dažnai trumpais atstumais, kuomet variklis būna darbinėje temperatūroje trumpą laiką – todėl reikalinga aktyvioji regeneracija.

Važiuokite apie 60-70 km/h greičiu, apsukos turi būti ne mažiau 2500 rpm. Važiuokite keliu, kur nereikėtų dažnai pristabdyti ar sustoti. Aktyvusis regeneravimas padidina DPF filtro temperatūra, kad dalelės virstų dujomis ir būtų pašalintos su bendru išmetamųjų dujų srautu. Nurodytas greitis yra bendros rekomendacijos. Tiksliau galite pažiūrėti savo automobilio vairuotojo vadove, tam kad būtų pasiektas aukščiausias aktyvios regeneracijos efektyvumas.

Važiuokite apie 15min arba kol užges DPF filtro lemputė. Aktyvi regeneracija dažniausiai užtrunka 5-25 min. priklausomai nuo automobilio modelio.

Taip pat nepamirškite užsipilti daugiau kuro – važiavimas žemesniu bėgiu ir didesnėmis apsukomis – didina sunaudojamo kuro kiekį.

Cheminių priemonių naudojimas

Cheminiai priedai padeda ištirpinti susidariusius suodžių sluoknsius DPF filtro viduje ir ištirpę jie pašalinami su išmetamųjų dūjų srautu. Apsilankykite bet kurioje automobilinių dalių parduotuvėje ar internetinėje parduotuvėje ( https://eshop.autoera.lt/lt/product/415452/Motip-MOT090642-Priedas-dyzeliniam-varikliui ) ir įsigykite valiklį DPF valymui, skirtą supilti į kuro sistemą.

DPF valymo chemiją sudaro priedai, kurie palengvina suodžių išdeginimo procesą iš filtro ir jie šalinami iš filtro prie mažesnės darbinės temperatūros nei tarkim temperatūra, kuri reikalinga atliekant aktyviają regeneraciją.

Naudokite DPF valymo priedus reguliariai kas 3-6 mėnesius. Ar patikrinkite savo automobilio gamintojo rekomendacijass dėl DPF filtro priežiūros.

Kaip naudoti DPF valymo priemonę? Supilkite priemonę iš užgesintos transporto priemonės kuro sistemą, per kuro užpylimo angą. Perskaitykite naudojimo instrukciją ant turimos DPF valymo priemonės buteliuko ir atlikite viską tiksliai taip kaip parašyta. Kitu atveju DPF valymas gali nepavykti. Supilate reikiamą kiekį priemonės (kiekis gali skirtis nuo priedo gaminotojo), užvedate autommobilį ir važiuojate.

Važiuokite 15-30 min įprastu važiavimo stiliumi, tam, kad priedas pradėtų veikti. Jei prieš DPF valymo priemonės naudojimą buvo užsidegusi DPF filtro lemputė – po šios valymo procedūros lemputė turėtų užgesti.

Jei lemputė neužgęsta – kreipkitės į servisą, kuris atlieka mechaninį DPF filtro valymą.

Mechaninis DPF filtro valymas

Mechaninio DPF valymo paslaugą atlieka UAB Autoera servisas Šiauliuose, Tilžė g. 74b. Filtras yra išmontuojamas iš automobilio ir valomas mechaniniu būdų – taip užtikrinamas teisingas ir pilnas DPF filtro išvalymas.

Kartais pasitaiko, kad nei vienas iš aukščiau aprašytų būdų nepadeda ir DPF filtras lieka užsikišęs. Tokiu atveju vienintelė rekomendacija – keisti DPF filtrą nauju originalu ar DPF filtro analogu alternatyvių gamintojų.

DPF filtro keitimas nauju

Ne pats pigiausias būdas, bet garantuotas, kad automobilis ir toliau atitiks išmetamųjų dujų taršos reikalavimus varant TA (techninę apžiūrą). Geriausias variantas keisti DPF filtrą nauju originaliu filtru (jei nepadeda prieš tai aprašyti būdai). Dažniausiai tai daryti atbaido naujo originalaus DPF filtro kaina, tuomet galite rinktis alternatyvų kito gamintojo DPF filtrą. Galite patikrinti ar mes turime DPF filtrą jūsų automobiliui – https://eshop.autoera.lt/catalog/vehicle

DPF filtro išpjovimas (nerekomenduojama)

Ne paslaptis yra servisų, kurie siūlo tiesiog išpjauti ir išprogramuoti DPF filtrą. Tačiau tai dažnu atveju yra nelegalu ir toks automobilis nebeatitinka nustatytų TA reikalavimų. Dažniausiai tai daroma prieš parduodant automobilį – tačiau tai tampa galvos skausmu naujam savininkui. Kitas būdas – prapjauna bakelį ir išima iš vidaus filtrą – palieka tuščią bakelį – tai taip pat nelegalu ir techninėje apžiūroje nesunkiai gali patikrinti ar DPF filtro bakelis nėra tuščias. Tai tik papildomos problemos, todėl geriau naudoti prieš tai aprašytus būdus.